Çarşamba , Eylül 25 2019
Ana sayfa / Halı Hakkında / Halının Tarihçesi hakkında bilgi, Yolluk halı, Kilim, Çim halı, Nedir
Halının Tarihçesi hakkında bilgi
Halının Tarihçesi hakkında bilgi, Yolluk halı, Kilim, Çim halı, Nedir

Halının Tarihçesi hakkında bilgi, Yolluk halı, Kilim, Çim halı, Nedir

Halının Tarihçesi hakkında bilgi, Yolluk halı, Kilim, Çim halı, Nedir, halı saha, hakkında genel bilgi, halı çeşitleri nelerdir, nasıl yıkanır, halının İngilizcesi nedir? halının metrekaresi nasıl ölçülür gibi konuları ele almaktayız.

Yolluk Halı Nedir?

yolluk halı nedir
yolluk halı nedir

Halının Tarihçesi hakkında bilgi, Halılar evlerimizde ya da iş yerlerimizde sürekli olarak kullanılan dekoratif araçların en önemlilerindendir. Evlerimizin dekorasyonlarını süsleyen bu araçların özellikleri gibi çeşitleri de çok fazladır. Evlerimizin girişlerinde bizleri ve misafirlerimizi karşılayan yollukların çeşitleri de diğerlerine oranla daha fazladır.

Yolluk Halı Nedir? Normal halılara oranla daha dar ve uzun olan yolluklar genel olarak evlerin girişlerinde bulunan koridorlarda kullanılmaktadır. “Halı çeşitleri nelerdir?” sorusunun karşılığının bir kısmı bu şekilde verilebilir.

Halının Tarihçesi Hakkında Bilgi

Hemen hemen her alanda kullanılmakta olan halılar, özellikle şu anda kullanmakta olduğunuz https://bestehaliyikama.com/ Halının Tarihçesi Hakkında Bilgiler içeren web sitemiz daha fazla bilgiye sahip olmanızı sağlamaktadır.

Geçmişten günümüze kadar pek çok farklı şekilde kullanılmakta olan halının tarihi oldukça eskilere dayanmaktadır. Bunun yanı sıra pek çok farklı alanda kullanımı söz konusu olmaktadır.

Geçmişte özellikle hazırlanmış olan en eski halı bilindiği gibi İskit prensinin donmuş şekildeki mezarı içerisinde bulunmaktadır.

Halının formu donmuş şekilde bir buz kütlesi içerisinde yer alması sayesinde bozulmadan günümüze kadar gelmiştir. Özellikle yapılan araştırmalara göre havanın tarihi M.Ö. yıllarına dayanmaktadır.

Kilim Nedir?

Kilim nedir? Türk el dokuma sanatlarından en önemlilerinden olan Kilim normal halılara göre daha ince yapıda oluşturulan bir halı çeşididir.
Kilim nedir
Kilim nedir

El dokuması kilimler; döşeme üzerine örtü, yere, sedir, divan gibi yerlere serilen yada duvara asılabilen halıdan daha hafif ve ince olan, genellikle çok çeşitli renkli, çizgi ve desenlerle süslü, kıldan veya yünden dokunmuş bir tür havsız halı yün dokumadır.

Halının Tarihçesi hakkında bilgi, Kilim nedir, kilim nasıl kullanılır? Daha çok küçük alanlarda dar uzun şekilde kullanılan yer örtüleri için kilim diyoruz. Detaylar aşağıda verilmiştir.

Halı Çeşitleri Nelerdir?

Halı çeşitleri nelerdir
Halı çeşitleri nelerdir

Halı Çeşitleri Nelerdir? Genel anlamda bakılacak olursa halılar makine ve el dokuma olarak ikiye ayrılmaktadır.

Fabrikasyon olarak üretimleri yapılan makine dokuma halıları günlük kullanımlarda daha çok tercih edilmektedir. El dokuması halılar diğerlerine oranla daha yüksek fiyatlı olacakları için daha çok özel kullanımlarda tercih edilmektedirler.

Halı Dokuma Hakkında Kısa Bilgi

Geçmişten günümüze kadar pek çok farklı şekillerde halı dokuma işlemi yapılmaktadır. Günümüzde özellikle geliştirilen sistemler ve dokuma tezgahları daha kolay şekilde işlem yapılmasını sağlamaktadır. Yapılan çalışmalar konusunda halı dokuma hakkında kısa bilgi almak isteyenler için özellikle dokuma işlemi öncesinde belirlenecek olan iplik, dokuma tezgahı ve bu konuda profesyonel olan kişiler tarafından yapılacak çalışmalar ile istenilen motiflere göre halıların dokunduğu söylenilebilir.

Halının İngilizcesi nedir?

Halının İngilizcesi nedir? merak ediyorsanız; bu kelimenin İngilizcesi “carpet” ya da zemin kaplama anlamına gelen “floorcovering”tir.

Beste Halı Yıkama Firması

Evlerinizde ya da iş yerlerinizde sürekli olarak kullandığınız halıların temizlikleri de en önemli meselelerden birisidir.

Halı Yıkama Servis Bölgelerimiz; Büyükçekmece, Bahçeşehir, Başakşehir, Florya halı yıkama. Bağcılar, Fatih, Bayrampaşa, Eyüp, Avcılar, Küçükçekmece halı yıkama. Gaziosmanpaşa, Halkalı, Zeytinburnu, Beylikdüzü, Bakırköy, Bahçelievler, Yeşilköy, Arnavutköy, Esenyurt halı yıkama. Güngören ilçe ve semtlerine yönelik servisimiz bulunmaktadır.

Beste Halı Yıkama Firması olarak halılarınızı adresinizden alıyor ve temizliklerini sağladıktan sonra adresinize teslim edebiliyoruz.

Halı Yıkama Fabrikası

Dokuma, Çin, Yün, Yorgan, Ladik, Battaniye, Yatak, El Dokuma, Shaggy, Perde, Milas, Isparta, Kilim, Step, İpek, Deco, Nepal, Sandalye, Bünyan, Halıflex, örtü ve battaniyeleriniz en uygun fiyatlarla yıkanmaktadır.

Halı yıkama Fabrikası olarak kullanmış olduğumuz ekipmanlar ve aynı zamanda alanında uzman personel kadromuz tarafından özelliklerine göre halılarınızın yıkamalarını kolaylıkla yapabiliyoruz. Bu sayede evlerinizde tertemiz şekilde kullanabileceğiniz halılara sahip olabiliyorsunuz.

Halının Metrekaresi Nasıl Ölçülür?

Metrekare üzerinden hesaplama yapılması nedeniyle halının metrekaresi nasıl ölçülür? Özellikle merak edilen konular arasında yer almaktadır. Kullanacak olan alanlara göre tercih edilecek olan farklı ölçülerdeki halılar genişlik ve uzunluk üzerinden hesaplama yapılmasını sağlamaktadır. Halının genişliği ve uzunluğu baz alınarak çarpılmasıyla elde edilecek olan sonuç metrekare ölçüsünü vermektedir. Bu nedenle özellikle kullanılacak olan alanlar için yeterli boyutlarda tercih yapmak isteyenler uzunluk ve genişlik ölçülerini çarparak ortaya çıkacak olan metrekareye göre tercih yapabilirler.

Çim Halı Hakkında

Son dönemde halı kullanımının da değiştiğini söyleyebiliriz. Çim halı hakkında merak edilenlerin artıyor olması, kullanım alanın genişlemesinden kaynaklanıyor. Sunduğumuz hizmetimiz dahilinde olan çim halı, farklı yerler için avantajlı kullanım oluşturabiliyor.

  • Doğal görünüm sunması
  • Kullanılan alanda farklılık yaratması
  • Gibi amaçlar üzerinden çim halı tercih edilebiliyor.

Çim halı almak istemeniz durumunda, gerekli ölçülerin alınması ve uygun şekilde oluşturulması sağlanıyor. Hizmet seçeneklerimiz dahilinde olduğundan direkt olarak hizmet alarak, kısa süre içinde halının evinizde ya da bahçenizde, balkonunuzda kullanılmasının sağlayabilirsiniz.

Çim Halı Nasıl Yapıştırılır?

Çim halının kullanılma, ilk olarak halının yapılması ve ardından halının istenen alana yapıştırılması ile oluyor. Bu durumda yapıştırma için özel bir yapıştırıcı kullanılıyor. İstendiği zaman kolay şekilde halının çıkarılması mümkün olacak. Profesyonel şekilde hizmet verdiğimizden, çim halı nasıl yapıştırılır? sorusunun yanıtının niteliğince, yapıştırma hizmetinin de kaliteli şekilde gerçekleşmesi sağlanıyor. En iyi şekilde yapıştırılan halı sayesinde, kullanımın son derece kolay olacağından emin olabilirsiniz.

Balkonda Çim Halı Kullanışlı mı?

Çim halı kullanım alanları arasında balkonlarınız var. Peki, balkonda çim halı kullanışlı mı? Bakıldığında kullanım için son derece uygun olduğunu göreceksiniz.

Balkonda çim halı kullanışlı mı
Balkonda çim halı kullanışlı mı

Hem temizlenmesi hem de gün içinde kirlenmesinin güç olması sayesinde, kullanım açısından tercih edildiğini söyleyebiliriz.

Temizliği kolay;

Bakıldığında aynı zamanda temizlik içinde son derece kolaylık sağlıyor. Bunun için sorun yaşamadan alacak olduğunuz hizmet dâhilinde, dilerseniz balkonunuzda ya da oluşturduğunuz farklı oyun alanlarında çim halı kullanabilirsiniz. Çim halı kullanımının elde edeceğiniz avantajlarınızı değerlendirmeniz ve kullanmanız mümkün olacak. Seçim sizin.

Çim Halı Nasıl Yıkanır?

Günümüzde özellikle dış alanlarda yaygın olarak kullanılmakta olan çim halı nasıl yıkanır? Diye düşünenler için geliştirilen sistemler sayesinde yıkama işlemleri rahatlıkla gerçekleştirilebilir. Firmamız özellikle bu alanda profesyonel şekilde gerçekleştirmiş olduğu çalışmalar ile taleplerinizi karşılayarak kısa süre içerisinde yıkama işleminin yapılmasını sağlamaktadır.

Halı Saha Hakkında Genel Bilgi

Halı saha hakkında genel bilgi almak istiyorsanız; halı sahalar futbol müsabakaları ve antrenmanlar için kurulan sahalardır.

Halı saha hakkında genel bilgi
Halı saha hakkında genel bilgi

Bu sahaların kullanımı sadece futbol müsabakaları için olabileceği gibi ticari amaçla kurulan sahalardan da oluşabilir. Halı saha genel olarak 3 kategoride üretilen alanlardır. Bunlar:

  • Profesyonel suni çim halı sahaları
  • Kapalı halı sahaları
  • Açık hava sahalarıdır.

Halı Saha Neyden Yapılır?

Halı saha neyden yapılır? diye merak ediyorsanız; halı sahalar genel olarak suni çim adı verilen sentetik çim yüzeylerden oluşturulmaktadır. Bunun nedeni de, sahanın görünümünü sürekli muhafaza edebilmesi ve suni çimlerin sürekli bakım istememesi nedeniyle yeşilliğini sürekli muhafaza edebilmesidir. Ancak suni çim yerine çim ile yapılan halı sahalar da mevcuttur.

Halı saha neyden yapılır
Halı saha neyden yapılır
Halı sahalar yapılırken genelde halı saha yapılacak alan her türlü taş, bitki vb. unsurdan temizlenmekte daha sonra alanı düz hale getirecek dolgulama işlemi yapılmaktadır. Bu işlemin ardından alanın ölçüsüne göre belirlenen suni çimler halı saha alanına serilerek halı saha yapım işlemi tamamlanmaktadır.

Kapalı Halı Saha Ölçüleri

Kapalı halı saha ölçüleri ne kadar diye merak ediyorsanız; genel olarak kapalı halı saha için belirlenmiş sabit ölçüler bulunmadığını bilmenizde fayda vardır. Ancak ticari kapalı halı saha yapımı için önerilen ideal ölçüler 30 m x 50 m ölçüleridir. Bu ölçüdeki kapalı halı sahalarda 7 x 7 kişilik maçlar rahatça oynanabilmektedir.

Kapalı halı sahalar içinse önerilen en küçük ölçü 20 m x 40 m ölçüleridir. Daha küçük ölçüde yapılan kapalı saha ancak site veya okullarda ticari amaçla gerçekleştirilmeyecek antrenman ve müsabakalar için kullanılabilir. Ancak dediğimiz gibi sahanın ölçüsünün büyüklüğü her sahaya göre farklılık gösterecektir.

Halıyla Uçan Karakter

Halının Tarihçesi hakkında bilgi, Masallara konu ulan uçan halıya binerek sürekli olarak maceradan maceraya atılan halıyla uçan karakter Alaaddin’dir. Halı üzerinde sürekli olarak gezen ve insanlara yardım eden masal karakterimiz gibi biz de evlerimizde bulunan halılar üzerinde zamanlarımızı geçirerek hayal dünyalarımızda seyir ediyoruz.

Uçan Halı Masalı Kahramanları

Halının Tarihçesi hakkında bilgi, Halıların uçması fikri tam olarak nereden çıkmış bilinmese de uçan halı masal kahramanları sayıları azımsanmayacak kadar çoktur. Bunlardan en çok bilineni Alaaddin olsa da aynı şekilde uçan halılara binerek insanların yardımlarına koşan ya da maceralara atılan masal kahramanları çok fazladır.

Halının Tarihçesi hakkında bilgi, Yolluk halı, Kilim, Çim halı, Nedir
https://bestehaliyikama.com/ sitemizde bulunan Halının Tarihçesi hakkında bilgi, Yolluk halı, Kilim, Çim halı, Nedir başlıklı yazımızı 27 Kasım 2018 tarihinde yayımladık. Halının Tarihçesi hakkında bilgilerden umarım faydalanmışsınızdır.

Halı Yıkama Hizmetimiz

Beylikdüzü Yakuplu Halı Yıkama

Beylikdüzü Yakuplu Halı Yıkama 0212 909 42 16 Halı Yıkama Yakuplu

4.6 05 Beylikdüzü Yakuplu Halı Yıkama 0212 909 42 16 Halı Yıkama Yakuplu Beylikdüzü istanbul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara